Vinařství

Vracov patří do vyhlášené Bzenecké vinařské oblasti a první zprávy o tom, že se zde pěstovala vinná réva, pocházejí už ze třináctého století. Ani dnes si vracovští občané svůj život bez vinohradů a vína neumějí představit. Vinice se táhnou po severním okraji městečka, kde se také soustřeďují vinné sklepy.

  Díky tomu, že Vracov leží v nejteplejší oblasti jižní Moravy, dozrávají na zdejších jižních svazích hrozny vyhlášených odrůd s vysokou cukernatostí, z nichž se v sudech místních vinařů stávají skvělá vína. Mezi nejoblíbenější patří Rulandské bílé, Müller-Thurgau, Neuburské, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský a Tramín, z modrých odrůd Frankovka, Modrý Portugal a Svatovavřinecké.

Ve zdejších sklepích se dbá především na kvalitu, proto je ochutnávka vracovských vín vždy velkým zážitkem. Přijměte pozvání některého z místních vinařů a při procházce s koštýřem mezi sudy se potěšíte nejen chutí a vůní, ale dozvíte se i mnoho zajímavého o vínech a vinařství.

Návštěva vinného sklepa

Poznejte vína mimořádné kvality a vychutnejte si je v tradičním vinném sklípku.

Řízená degustace vína vedena samotným vinařem je tou nejlepší formou, jak se s představovaným vínem dokonale seznámit. Jsme přesvědčeni, že budete příjemně překvapeni, a to jak z prezentovaných vzorků vín tak ze samotné atmosféry, která při degustacích vína vládne.

Jako součást posezení ve vinném sklípku vám můžeme na přáni přichystat rozmanité menu.