Volný čas na Jižní Moravě

Pro zpříjemnění volného času se vám na penzionu samotném, v městě Vracově či okolí, nabízí velké množství různých aktivit s nejrůznějším zaměřením. Pevně věříme, že si zde přijde tak říkajíc každý na své.

 

Penzion Na Štěpánovém

Pro zpříjemnění pobytu je vám v areálu penzionu k dispozici kromě TV a rádia také ohniště, gril a hřiště pro petanque, které můžete také využít jako pískoviště po ty nejmenší. Dále pak jistě uvítáte zatravněný areál zahrady, kde si můžete jen tak poležet nebo zahrát kroket.

K dispozici je vám též zastřešená terasa pro případ, že po horkém dnu příjde nějaká ta letní bouřka a vy si chcete vychutnat bubnování deště a vůni ozónu se sklenkou vína.   

 

Cykloturistika na Jižní Moravě

Nabídka různých druhů terénů je zde opravdu široká. Od kopcovitých tras v Bílých Karpatech a v Chřibech až po roviny táhnoucí se z Vracova na jih, ale nesmíme ani zapomenout na stále se rozšiřující siť vinařských stezek.

 Rádi vám pomůžeme s plánováním cyklo výletů a zároveň vás upozorníme na všechny místní specifika, abyste si svou dovolenou či víkend v sedle co možná nejvíce užili. Jízda na kole po krásách Jižní Moravy vás určitě potěší a přinese zasloužený relax.

 

Zajímavá místa v okolí. Hrady, zámky, rozhledny, skanzen, ...

Hrad Buchlov, zámek v Miloticích, Strážnici, Buchlovicích či skanzen ve Strážnici nebo Baťův kanál s unikátním křížením řeky Moravy? Ne, Slovácko vám nabízí mnohem více. Nemělo by smysl popisovat jednotlivé památky či dělat jejich úplný výčet.

Více na www.slovacko.cz

=

 

Folklór Jižní Moravy

Je těžké představit si slovácký venkov bez cimbálové muziky, lidových písní a tanců. Ani Vracov není výjimkou. Město patří do folklórní oblasti nazývané Kyjovské Dolňácko, od ostatních městeček a obcí se však liší vzhledem svých tradičních krojů. Ten prý v 19. století ovlivnila německá kolonizace Vracova, a tak podobný nikde jinde na Slovácku nenajdete.


O tom, že  lidové písně a tance  jsou tu stále živé, svědčí i počet zdejších národopisných souborů. Známý je především Folklórní soubor Lipina, jejíž muzikanti, zpěváci a tanečníci už více než dvacet let studují zvyky svého rodného kraje a představují je ve svých vystoupeních. Úspěch u diváků a posluchačů májí také Marýnka a Vracovjan. Kromě těchto tří tanečních souborů zde působí i mužský pěvecký sbor a dechová hudba Vracovjáci.

Ti všichni se podílejí na udržování tradičních kulturních akcí, kterými žije celé město. Nejznámější jsou slovácké hody na podzim, dožínky v létě, před Vánocemi ukázky starých řemesel a "pochovávání basy" před masopustem.

Koupání

V letní sezóně lze využít koupaliště v našem okolí

 

Pokud dáváte přednost přírodnímu koupání, tak zavítejte na štěrkoviště mezi Bzencem a Veselím nad Moravou nebo do Ostrožské Nové Vsi.

Kryté bazény a aquaparky jsou vám k dispozi ve Bzenci, Ratíškovicích, Hodoníně, Uherském Hradišti, Luhačovicích nebo Uherském Brodě.

Lyžování na Jižní Moravě

V okolí naleznete hned několik míst na sjezdové lyžování.

Běžecké trasy je možné za dobrých sněhových podmínek nalézt prakticky kdekoliv. Strojově upravované lyžařské stopy jsou pak k dispozici nejen v okolí Javořiny.

Rybaření

Pro vášnivé rybáře se naskýtá možnost rybařit na několika zajímavých lokalitách. Je libo jezero, rybník, řeku čí slepé rameno? Stačí si jen vybrat a vyrazit.

Vinařství - Jižní Morava

Jižní Morava = víno. Ano, je to opravdu tak. Proto se této volnočasové aktivitě věnujeme více obsáhleji na stránce vinařství.

Jízda na koni 

Jezdecká stáj Bzenec je nově postavený, moderní areál, umístněný na kraji lesa. Ke stájím patří i prostorné výběhy a kolbiště vybavené kompletním parkurovým materiálem a drezurním obdélníkem. Velkou výhodou je písčitý terén, který je ideálním tréninkovým podkladem. Okolní lesy nabízí nádherné prostředí pro vyjížďky na koni a relaxaci.